Діти

Плач під час масажу: страждає тільки мама?

Найсильніший страх у мами перед тим, як зважитися робити масаж дитині, – його сльози під час сеансу. Деякі дорослі категорично проти будь-якого масажу, так як на їх думку він приносить дитині тільки стрес.

Розберемося, як розрізнити протестувальники сльози і істерику під час масажу. А також, коли варто припинити сеанс.

При якому масажі можуть бути сльози?

Розрізняють два основних види масажу:

  • загальнозміцнюючий або по-іншому загальнооздоровчий масаж, робиться здоровим дітям для підтримки високого рівня фізичної активності.

Результатом такого масажу зазвичай стає освоєння нових рухових навичок, корекція гіпертонусу, звичного нахилу голови, згинання тулуба та інших поширених малишових проблем.

Грудничок на сеансі може плакати із-за присутності чужої людини – масажиста, невідповідного час масажу і від того, що його змушують працювати під час гімнастики.

З першими двома причинами мама може легко впоратися, займаючись з малюком самостійно зі зворотним зв’язком. Курс містить комплекс з масажу, ЛФК і занять на фітболі. Для більш плавної адаптації дитини до фізичного навантаження вона може поділити всі заняття на 3 міні-комплексу і виконувати їх протягом дня. Вибрати відповідний курс можна за допомогою або прочитавши докладний опис курсів, і

  • лікувальний масаж призначається лікарем при наявності діагнозу і виконується тільки фахівцем. Під час сеансу дитина може плакати через дискомфорту або навіть болю. Але тут важливо розуміти, що масаж – це терапія, яку потрібно виконати. Але навіть у цьому випадку при правильних і професійних діях масажиста дитина звикає до всіх маніпуляціями до 5-6 заняття і перестає плакати.

Дитина плаче під час масажу: що робити?

Що робити, якщо малюк плаче під час загальнооздоровчого масажу?

Якщо масаж робить фахівець, він відразу визначить у дитини істерика або сльози протесту.

Коли малюк йде в стан істерики, він не може заспокоїтися навіть на руках у мами. У цьому випадку масаж необхідно припинити. У цьому віці сон і їжа важливіше масажу, тому курс продовжувати я не рекомендую.

Але буває, що під час сеансу дитина пхикає або плаче, а на руках у мами тут же заспокоюється. Ці “хитрощі” не повинні бентежити дорослих. Курс продовжуємо з відволіканням іграшками, піснями і потешками. Також потрібно оцінити, як поводиться дитина після масажу. Як правило він:

  • добре спить і їсть, так як фізична робота вимагає якісного відновлення організму;
  • стабільно додає у вазі протягом всього курсу масажу;
  • освоює нові рухові навички протягом 2-х тижнів після закінчення масажу і гімнастики.

Все це показники правильно проведеного масажу, який мама може робити сама в зручний для дитини час.